Volvo ujawniło zapowiedź nowego flagowego crossovera

Volvo zaprezentowało elektryczny samochód koncepcyjny o nazwie Concept Recharge. Eksperymentalny pojazd ma dać namiastkę przyszłych modeli szwedzkiej marki, w tym flagowego crossovera XC90.

Szczególną cechą Volvo Recharge jest całkowicie płaska podłoga, w której mieszczą się akumulatory. Brak silnika spalinowego pozwolił projektantom na bardzo krótkie zwisy i maksymalne rozciągnięcie rozstawu osi, co zapewniło bardzo przestronną kabinę. Ponadto, crossover nie posiada słupków środkowych, a tylne drzwi otwierają się przeciwnie do kierunku jazdy. Jednocześnie nie wiadomo jeszcze, czy takie rozwiązanie zostanie zastosowane w pojazdach produkcyjnych.

Volvo Concept Recharge posiada na dachu optyczny dalmierz LiDAR, który będzie standardowo montowany w przyszłych pojazdach. Jest on częścią zestawu czujników, które odpowiadają za półautomatyczne układy kierownicze.

W sytuacjach awaryjnych elektronika będzie w stanie samodzielnie sterować kluczowymi układami samochodu, w tym układem kierowniczym i hamulcowym. Nie są jeszcze dostępne żadne informacje na temat specyfikacji technicznej samochodu koncepcyjnego.

Wiadomości od 2 marca Volvo zrezygnuje z samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi do 2030 r. Jazdy próbne 19 września 2019 r. Młot we mgle. Jazda próbna Volvo XC90 na dalekiej północy

Wcześniej ujawniono, że duży crossover Volvo XC90 nowej generacji zadebiutuje w 2022 roku.

Volvo oficjalnie ogłosiło w marcu 2021 r., że do 2030 r. nie będzie w swojej ofercie samochodów z silnikami spalinowymi benzynowymi lub wysokoprężnymi, w tym hybryd. Szwedzi stwierdzili, że za 10 lat popularność samochodów przyjaznych środowisku znacznie wzrośnie ze względu na pojawienie się dużej liczby stacji ładowania, a także zmiany w ustawodawstwie.

Komentarze

Dodaj komentarz