Lexus zapowiada premierę nowego fastbacka o dużym prześwicie

Lexus opublikował teaser nowego samochodu koncepcyjnego, który będzie "symbolizował modele następnej generacji" i będzie częścią programu transformacji marki. Premiera samochodu odbędzie się 30 marca.

Sądząc po linii dachu i ogólnej sylwetce widocznej na przyciemnionym zdjęciu, samochód koncepcyjny będzie miał nadwozie typu fastback z dużym prześwitem. Charakterystyczną cechą samochodu będzie wyrazisty przód w kształcie litery X, a także podświetlane diodami LED logo marki.

Samochód koncepcyjny, którego nazwa nie została jeszcze ogłoszona, zostanie zbudowany na platformie e-TNGA - elektrycznej modyfikacji nowej globalnej architektury Toyoty. Nowy Lexus będzie pierwszym samochodem z nowym, pełnym układem napędowym Direct4, w którym każda z osi będzie wyposażona w silnik elektryczny połączony z osią napędową.

Jak wcześniej zauważył Lexus, cechą wyróżniającą nowy system będzie stała kontrola rozdziału trakcji między przednią i tylną oś, a także możliwość zapewnienia siły hamowania wszystkim czterem kołom.

Wiadomości 1 lutego Lexus pokazał projekt nowego samochodu elektrycznego Wiadomości 8 grudnia 2020 r. Lexus zapowiedział crossovera z innowacyjnym napędem na wszystkie koła

Układ Direct4 będzie w stanie dostosować się zarówno do konkretnych warunków drogowych, jak i stylu jazdy kierowcy. Rozwiązania zastosowane w Direct4, jak zaznaczają twórcy, poprawią prowadzenie i stabilność na drodze, a także zredukują wibracje i hałas.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz