Audi prezentuje hybrydowy samochód terenowy o mocy 670 KM na wyścig Dakar

Audi zaprezentowało nowy terenowy samochód wyścigowy o nazwie RS Q E-Tron, stworzony z myślą o Rajdzie Dakar. Pojazd posiada hybrydowy układ napędowy, który wykorzystuje technologię zaczerpniętą z bolidów mistrzostw samochodów elektrycznych Formuły E oraz serii nadwozi DTM, gdzie samochody rywalizują z tradycyjnymi samochodami benzynowymi.

SUV jest napędzany przez dwa silniki elektryczne z samochodu wyścigowego Audi FE07 Formuły E, jeden z przodu i jeden z tyłu. Jednostki, dające łącznie 670 KM, zasilane są przez zestaw akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 50 kilowatogodzin.

Jednocześnie, układ napędowy zawiera 2,0-litrowy silnik benzynowy z samochodu DTM, który służy jako generator do ładowania akumulatorów podczas jazdy. Twórcy zauważyli, że silnik pracuje w zakresie od 4500 do 6000 obr/min "w bardzo oszczędnym trybie". Paliwo pochodzi z 295-litrowego zbiornika umieszczonego za przednią osią.

Audi RS Q E-Tron zostało już przetestowane na torze testowym w Neuburgu, w Niemczech. Do końca roku samochód przejdzie serię wymagających testów, w tym ciężki off-roading.

Jazdy próbne 21 lipca Czwarta młodość. Jazda próbna nowym Audi A3 Wiadomości 23 czerwca Audi całkowicie zrezygnuje z silników benzynowych do 2033 roku

Wcześniej wiadomo było, że po 2026 roku wszystkie nowości Audi będą samochodami wyłącznie z napędem elektrycznym. Po pięciu latach Audi nie będzie tworzyć nowych modeli z silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi, a ostatni samochód Audi z konwencjonalnym silnikiem spalinowym zjedzie z taśmy montażowej najpóźniej w 2033 roku.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz