Chiński klon Gelandewagena wyposażony w V6 o mocy 280 KM

Chińska firma Beijing Auto zaprezentowała zaktualizowaną wersję SUV-a BJ80, nazywanego klonem Mercedesa-Benz klasy G. Pierwsze zdjęcia zmodernizowanego pojazdu zostały opublikowane przez Autohome.

Główną nowością techniczną był trzylitrowy doładowany silnik benzynowy V6, który stał się alternatywą dla 2,3-litrowego V4 Saaba. Sześciocylindrowy silnik rozwija moc 280 KM i moment obrotowy 420 Nm.

Silnik współpracuje z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i systemem napędu na wszystkie koła z funkcją downshift, a także blokadami mechanizmów różnicowych międzyosiowego i tylnego. Elektroniczne zarządzanie układem napędowym zapewnia cztery różne tryby jazdy: ekonomiczny, komfortowy, sportowy i jazda po śniegu.

Prześwit pojazdu został zmniejszony o 20 milimetrów. Dodatkowo istnieje konfigurowalna, w pełni cyfrowa tablica rozdzielcza. Oprócz podstawowych informacji, na ekranie pojawiają się wskazówki nawigacyjne, dane systemowe dotyczące ciśnienia w oponach i inne informacje.

Wcześniej firma Beijing Auto wypuściła na rynek egzemplarz SUV-a Mercedes-Benz G63 AMG 6x6 bazujący na modelu BJ80. Nowa ciężarówka otrzymała nazwę BJ80 6x6. BJ80 jest wyposażony w 2,3-litrową benzynową turbodoładowaną czwórkę od Saaba, która rozwija 250 KM i 350 Nm momentu obrotowego. Skrzynia biegów jest sześciobiegowa manualna lub automatyczna o tym samym zakresie. Trakcja jest przenoszona tylko na cztery koła.

Wiadomości na 23 kwietnia 2018 r. Chińczycy sklonowali sześciokołowego Mercedesa Gelandewagena Artykuł z 3 kwietnia 2020 r. 10 klonów samochodów z Chin, które zaskoczyły świat

W 2009 roku firma BAIC, do której należy Beijing Auto, kupiła od General Motors prawa do korzystania z 2- i 2,3-litrowych silników Saaba oraz podwozia modeli 9-3 i 9-5 pierwszej generacji.

  • Klon chińskiego Geelandwagena otrzymuje specjalną wersję z okazji rocznicy powstania ChRL
  • Kopia zapasowa: 8 klonów samochodów z Chin

Komentarze

Dodaj komentarz