Media donoszą o odrodzeniu Lexusa GS jako wodorowego sedana

Lexus może wskrzesić model GS, który został wycofany z produkcji w zeszłym roku. The Drive donosi, powołując się na nienazwane źródła, że jeśli samochód dostanie zielone światło, będzie bazował na Toyocie Mirai i będzie wyposażony w hybrydowy układ napędowy.

Mówi się, że samochód może zadebiutować już w przyszłym roku. Wówczas samochód zostanie przedstawiony z inną nazwą. Na platformie TNGA zostanie zbudowany wodorowy sedan. Inne dane techniczne samochodu nie zostały podane.

Jeśli chodzi o Toyotę Mirai, model ten w zeszłym roku zmienił generację. Sedan urósł w porównaniu z poprzednikiem i przeszedł gruntowny lifting. Samochód na wodór wyposażony jest również w cyfrową deskę rozdzielczą i duży wyświetlacz systemu multimedialnego.

Wiadomości na 6 maja W konkursie Lexusa wygrywa projekt destylatora solarnego Wiadomości 30 marca Lexus zasygnalizował przyszłe modele, wypuszczając koncepcyjnego crossovera

Układ napędowy pięciomiejscowego samochodu obejmuje silnik elektryczny o mocy 182 KM oraz trzy zbiorniki wodoru jednocześnie. Japoński sedan ma zasięg 650 km.

Mirai nie jest jedynym samochodem wodorowym w planach japońskiego koncernu. Toyota planuje również uruchomienie produkcji samochodów ciężarowych z elektrowniami na ogniwa paliwowe. Ten projekt japońskiej firmy nosi nazwę Project Portal. Poza tym Toyota nie wyklucza produkcji autobusów pasażerskich z napędem wodorowym.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz