Chiński koncern GAC ujawnia wnętrze swojego nowego flagowego crossovera

Chińska firma GAC opublikowała pierwsze zdjęcia wnętrza swojego flagowego crossovera GS8. Jak zauważa lokalna publikacja Autohome, projekt wnętrza samochodu znacznie różni się od swojego poprzednika. Samochód posiada wirtualną deskę rozdzielczą i duży dotykowy system multimedialny. Za pomocą tego ekranu można sterować większością funkcji nowości.

Zdjęcie: GAC

Druga generacja GS8 jest również wyposażona w trójramienną kierownicę, wyświetlacz projekcyjny i nowy selektor skrzyni biegów. Kierowca ma mieć dostęp do najbardziej zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i pomocy drogowej. Na przykład, dostępne wyposażenie będzie obejmować system półautonomicznej jazdy, który odpowiada autopilotowi L2+. Oznacza to, że pojazd będzie w stanie nie tylko autonomicznie przyspieszać i zwalniać w zależności od sytuacji na drodze, ale także automatycznie zmieniać pas ruchu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Zdjęcie: GAC

Wygląd zewnętrzny nie jest już tajemnicą. Chińczycy pokazali, jak pod koniec lipca będzie wyglądał flagowy crossover. Całkowita długość samochodu wzrosła z 4,836mm do 4,980mm, szerokość z 1,910mm do 1,950mm, a rozstaw osi zwiększy się o 120mm do 2,920mm. Tak jak poprzednio, GAC GS8 będzie dostępny z trzecim rzędem siedzeń w standardzie.

Nowa gama silników obejmuje 2,0-litrową "turbo czwórkę", rozwijającą 252 KM i 400 Nm momentu obrotowego. Silnik współpracuje z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Ponadto, crossover będzie posiadał modyfikację z hybrydowym układem napędowym opracowanym przez Toyotę. Dane dotyczące tej wersji pojawią się bliżej rozpoczęcia sprzedaży, które planowane jest na koniec bieżącego roku.

W Rosji jest już w sprzedaży GAC GS8 pierwszej generacji. Crossover jest dostępny z silnikiem o pojemności 2,0 litra i mocy 190 KM, współpracującym z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów. Samochód można kupić zarówno z napędem na przednie koła, jak i na wszystkie koła.

Komentarze

Dodaj komentarz