Avtovaz rozpoczyna aktywne przygotowania do wznowienia produkcji Łady Niva

Avtovaz aktywnie przygotowuje się do rozpoczęcia seryjnej produkcji SUV-a Lada Niva Travel, którego montaż jest przenoszony do głównego zakładu. To jest zgłaszane przez Autograd subpublic wiadomości.

Według źródła, kilka egzemplarzy modelu będzie schodzić z linii montażowej co tydzień, aby przetestować cały łańcuch produkcyjny. Produkcja seryjna samochodów powinna rozpocząć się w drugiej połowie sierpnia.

Pod koniec kwietnia Volzhsky Automobile Plant ogłosił, że produkcja zmodernizowanego SUV-a Lada Niva Travel została przeniesiona do głównego zakładu z fabryki LADA West Togliatti. Sam zakład, dawniej znany jako GM-AvtoVAZ, zostanie wyłączony z eksploatacji.

Wiadomości 30 kwietnia Były zakład GM-AvtoVAZ ma zostać wyłączony z eksploatacji w Togliatti Jazdy próbne 4 lutego Nowa Łada Niva Travel: pierwsze wrażenia za kierownicą

Zaktualizowany SUV Lada Niva, który otrzymał nazwę Travel po modernizacji dostał zasadniczo zmieniony przednią część ciała w stylu Toyota RAV4 crossover i lekko zmodyfikowany sedan.

Wyposażenie techniczne modelu nie uległo zmianie. Lada Niva Travel może być oferowana z tą samą jednostką o pojemności 1,7 litra i mocy 80 KM sparowaną z pięciobiegową manualną skrzynią biegów, stałym napędem na wszystkie koła z dwuzakresowym mechanizmem przeniesienia napędu i blokowanym centralnym mechanizmem różnicowym. Samochód terenowy, którego prześwit wynosi 220 mm, jest w stanie pokonać brody o głębokości 0,5 metra.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz