Finansowanie producentów
6 czerwca 2018

Volvo leasing

Volvo Car Corporation – historia marki

Początki szwedzkiego przedsiębiorstwa, zajmującego się produkcją samochodów osobowych sięgają 14 kwietnia 1927 roku – wówczas w Hisingen rozpoczęto produkcję pierwszego samochodu pod nazwą ÖV4 (zwanego popularnie "Jacob”).

W 1964 ruszył nowy zakład w Torslandii pod Göteborgiem, natomiast na początku lat 70. działalność zainaugurował Volvo Technical Center, gdzie prowadzono testy nowych pojazdów oraz systemów bezpieczeństwa. W 1973 roku przedsiębiorstwo przejęło 1/3 akcji marki DAF.

Od 1999 produkcją samochodów osobowych zajęło się przedsiębiorstwo Volvo Car Corporation, będące częścią koncernu Ford Motor Company. Prawa do marki Volvo są w równej mierze własnością dwóch producentów: Volvo i Forda.

W roku 2010 Volvo Car Corporation przejęła chińska firma Zhejiang Geely Holding Group Company Limited, natomiast niecały miesiąc po tym wydarzeniu przedsiębiorstwo zostało sprzedane firmie Geely.

Koncepcja, jaka przyświecała założycielom spółki akcyjnej (Gustaf Larson i Assar Gabrielsson) polegała na dostarczeniu na rynek samochodu dostosowanego do szwedzkich dróg i skandynawskiego klimatu. Z tego też względu priorytetami stały się jakość i niezawodność wyrobu.

Oblicz wysokość raty za Twój samochód Volvo

Kalkulator Poproś o oferty od firm leasingowych

W chwili obecnej Grupa Volvo może poszczycić się fabrykami w 19 krajach i działalnością na ponad 180 rynkach na całym świecie.

Produkowane obecnie modele Volvo oznaczane są (oprócz liczby) literą, skrywającą typ nadwozia pojazdu: C – cabrio, coupé; S – sedan; V – kombi; XC – model uterenowiony.

Leasing Volvo – oferta

Volvo oferuje swoim leasingowym klientom samochód bez konieczności jego zakupu oraz szybki i łatwy dostęp do finansowania (wymogi w procedurze leasingowej są zazwyczaj łagodniejsze w porównaniu do umowy kredytowej). Dodatkowo, leasing (w odróżnieniu od kredytu) wpływa na zwiększenie płynności finansowej firmy.

Kalkulator raty miesięcznej Volvo

Oferta leasingowa Volvo dotyczy nowego bądź używanego samochodu na warunkach leasingu operacyjnego lub finansowego. Opłata wstępna możliwa jest już od 0%, a umowa leasingowa może trwać od 24 do 72 miesięcy (ewentualnie od 6 miesięcy, jeśli wybieramy leasing finansowy). Obowiązującą walutą finansowania mogą być zarówno złotówki jak i Euro.

Decydując się na leasing Volvo wstępną decyzję można otrzymać nawet w ciągu godziny od przesłania wniosku leasingowego. Za sprawny przebieg procedury odpowiada osobisty doradca leasingowy. Volvo zapewnia dopasowanie miesięcznych rat i terminów ich płatności do indywidualnych potrzeb klienta, a także przejęcie wszelkich formalności na siebie (rejestrację i ubezpieczenie pojazdu). W przypadku stałych klientów oraz przy leasingu większej ilości samochodów możliwe są preferencyjne warunki umowy.

volvo leasing modele samochodów

Zobacz

21 czerwca 2018

Lexus leasing

Historia marki Lexus to marka wywodząca się z japońskiego koncernu Toyota i od 1989 roku...
20 czerwca 2018

Mazda leasing

O marce Mazda Motor Corporation jest uznanym japońskim producentem aut osobowych. Siedziba...
19 czerwca 2018

Alfa Romeo leasing

Historia marki Alfa Romeo jest jednym z najsłynniejszych włoskich producentów luksusowych aut...
Finansowanie producentów
Co oferujemy naszym czytelnikom?

Kalkulator Leasingu – dzięki niemu poznasz orientacyjny koszt leasingu i wysokość miesięcznej raty

Poradnik leasingowy – porady ułatwiające wybór dobrej oferty i wiarygodnego leasingodawcy

Porównanie leasingów– operacyjny czy finansowy? Wynajem długoterminowy czy leasing?... z nami świat leasingów nie będzie miał już przed Tobą tajemnic

Kiedy możesz nie otrzymać leasingu? – wszystko, co warto wiedzieć o problemach z przyznaniem finansowania