Kierowca w Warszawie – gdzie szukać pracy?

Zatrudnienie w branży transportowej rodzi szereg interesujących perspektyw zawodowych – przede wszystkim pod kątem finansowym. Średnie wynagrodzenie niemalże na każdym stanowisku rośnie, warunki zatrudnienia są bardzo dobre, a wymagania pracodawców względem kandydatów nie są szczególnie wygórowane. Ilość ofert pracy również jest dość duża, czemu nie należy się zupełnie dziwić – sektor transportowy niemalże na każdym stanowisku odnotowuje straty.

Na jakich stanowiskach można pracować jako kierowca? Ile zarabia kierowca w Warszawie? Gdzie najlepiej szukać ofert pracy tego rodzaju? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym materiale.

Praca jako kierowca – jakie możliwości mają kandydaci?

Zdobycie zatrudnienia w charakterze kierowcy nie jest szczególnie trudne. W zasadzie jedynym wymaganiem jest odpowiednie prawo jazdy – to właśnie ono będzie jednocześnie determinować rodzaj stanowiska, na jakie będziemy mogli aplikować.

Zdecydowanie najczęściej spotykanym jest prawo jazdy kat. B. Kierowca posiadający takie uprawnienia może pracować jako taksówkarz, dostawca, kurier miejski, czy w jakikolwiek inny sposób poruszać się samochodem osobowym. Jeżeli chcemy rozwijać się jako kierowca autobusu, to będziemy musieli wyposażyć się w prawo jazdy kat. D.

Najlepszą z opcji stanowi jednak prawo jazdy kat. C – a najlepiej C+E – ponieważ to właśnie ono umożliwi nam pracę jako kierowca ciężarówki. Szczególnie dochodową wersją tego stanowiska jest kierowca międzynarodowy.

Ile zarabia kierowca w Warszawie?

Zarobki kierowców w Warszawie nie są niższe od tych, których spodziewać byśmy się mogli w innych częściach kraju. Tym co na nie wpływa jest przede wszystkim docelowe stanowisko, determinowane przez zakres posiadanych uprawnień, a więc prawo jazdy.

Kierowca kat. B może pracować na przykład jako kurier czy dostawca – w obu przypadkach mediana wynagrodzeń wynosi ok. 4 700 złotych brutto miesięcznie. Nieco więcej zarobić może taksówkarz, którego zarobki wynoszą od 6 000 złotych brutto do nawet 10 000 złotych brutto, w zależności od tego, czy pracuje on na podstawie własnej działalności gospodarczej, czy też jest stowarzyszony z jedną z lokalnych korporacji taksówkarskich.

Imponująco przedstawia się pensja warszawskich kierowców autobusu, która jest znacznie wyższa niż w innych częściach Polski. Tutaj kierowca kat. D może liczyć nawet na 8 400 złotych brutto miesięcznie – tyle wynosi mediana wynagrodzeń. Nadal najwyższe zarobki osiągać jednak będzie kierowca kat. C, a w szczególności kierowca międzynarodowy – mediana wynagrodzeń na tym stanowisku to aż 10 000 złotych brutto miesięcznie.

Gdzie najlepiej szukać pracy jako kierowca w Warszawie?

Poszukując zatrudnienia jako kierowca w Warszawie, bez względu na docelowe stanowisko możesz skorzystać z trzech opcji, dzięki którym bez większych problemów zdobędziesz upragnioną pracę. Powiatowy Urząd Pracy, agencja zatrudnienia tymczasowego, czy nawet osobista wizyta we wcześniej upatrzonym zakładzie pracy to tylko trzy z rzeczonych metod.

Nie ulega jednak wątpliwości, że zdecydowanie najskuteczniejszą z możliwości stanowi skorzystanie z jednego z portali ogłoszeniowych, takich, jak na przykład GoWork.pl. To właśnie tutaj przedsiębiorcy trafiają w pierwszej kolejności poszukując nowych rąk do pracy, a kandydaci mogą odpowiadać swoim CV nawet na kilkadziesiąt ogłoszeń dziennie.

Artykuł partnera

Komentarze

Dodaj komentarz