Przedsiębiorstwa udzielające leasingów
26 czerwca 2017

Leaseplan - charakterystyka firmy

Koncern LeasePlan Corporation N.V i jego oddział znajdujący się w Polsce, zajmuje się flotą samochodów i innymi mobilnymi rozwiązań dla klientów. W posiadaniu mają około 28 000 tys. pojazdów. Jest to jedna z największych firm, zajmującymi się takimi usługami.

Specjalizacja

Firma ta, pełni działalność leasingową aut oraz zajmuje się wynajmem ich, na długi lub krótki okres czasu. Leaseplan znajduje się na pierwszym miejscu wśród innych firm będących członkami PZWLP (Polski Związek Wynajmu i Leasingi Pojazdów).

Oferta

Firma oferuje obszerny zakres usług. Przy kupnie pomoże nam ze wszystkimi ważnymi rzeczami takimi jak; odpowiednie opony, ważne ubezpieczenie OC, AC, NNW, pakiet serwisowy, likwidacja szkód, finansowanie. Leaseplan ma kontakty wśród 1000-ca punktów serwisowych w całej Polsce. W roku 2015, otworzyli swój pierwszy w naszym kraju Salon Aut Poleasingowych.

Zalety oferty leasingowej

  • Zaoszczędzone pieniądze
  • Niska rata ponieważ spłacasz tylko część wartości całego auta. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na swoją działalność.
  • Koszty są zryczałtowane, dlatego w razie jakiś nieoczekiwanych wydatków nie martwisz się. Całe ryzyko, jest po stronie Leaseplan. Od firmy tej dostaniesz do tego rabaty na kupno samochodu, ubezpieczenie i serwisowanie auta.
  • Wysokość raty to koszt uzyskania przychodu, i tu zaoszczędzimy na podatkach.
  • Wygoda
  • To właśnie Leaseplan załatwia za ciebie większość rzeczy takich jak; załatwienie polisy ubezpieczeniowej wtedy gdy wygaśnie,kupno opon,serwisowanie,likwidacja szkód komunikacyjnych.
  • Elastyczność
  • Kiedy skończy Ci się umowa leasingu, masz parę wyjść. Możesz odkupić, zwrócić lub wymienić samochód na inny. Cena i sposób wykupu poznajesz już na wstępie.
  • Możesz wybrać pakiet usług: Economy, Optimum, Premium.

Historia

Firma leasingowa została stworzona w Amsterdamie. Założył ją Anton Goudsmta w roku 1963. Kiedyś zajmowali się  leasingiem wszelakiego rodzaju sprzętu i wyposażenia. Było to nowością w Holandii. Póżniej do nowo założonej firmy dołączył Huib van der Meulen. Razem z nim założyciel firmy stworzył w pełni klarowny i dogodny finansowo system. Filozofią całej firmy została Otwarta Kalkulacja. Ich pierwsza siedziba za granicą, powstała w  Belgii w 1072 roku, a później we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Aby, rozwijać się również na innych kontynentach otwarto w 1983 roku biuro w USA. Następnie założono biuro w Australii (1988 rok).

W dzisiejszych czasach firma Leaseplan ma swoje oddziały w 33 krajach, w tym również na 5 kontynentach świata.

Zobacz

26 lipca 2017

Idea Leasing - charakterystyka firmy

Część grupy kapitałowej Idea Bank pomaga rozwijać się polskim przedsiębiorcom, wspiera...
12 lipca 2017

PKO leasing – charakterystyka firmy

PKO leasing należy do największej instytucji finansowej w Polsce, czyli Grupy Kapitałowej PKO...
7 lipca 2017

Mleasing - charakterystyka firmy

O firmie Najważniejszym zadaniem tej firmy jest zapewnianie kontrahentom najwłaściwszych...
Finansowanie producentów
Co oferujemy naszym czytelnikom?

Kalkulator Leasingu – dzięki niemu poznasz orientacyjny koszt leasingu i wysokość miesięcznej raty

Poradnik leasingowy – porady ułatwiające wybór dobrej oferty i wiarygodnego leasingodawcy

Porównanie leasingów– operacyjny czy finansowy? Wynajem długoterminowy czy leasing?... z nami świat leasingów nie będzie miał już przed Tobą tajemnic

Kiedy możesz nie otrzymać leasingu? – wszystko, co warto wiedzieć o problemach z przyznaniem finansowania