17 lipca 2017

Europejski Fundusz Leasingowy – co to EFL i jak działa?

Co to jest EFL – początki działalności

EFL to inaczej Europejski Fundusz Leasingowy S.A. Początki działalności EFL datują się na rok 1991, dzięki czemu jest to jedna z najdłużej działających firm leasingowych w Polsce. Niemal od początków swojej działalności EFL należała do firm wyznaczających nowe trendy i kierunki rozwoju dla całego sektora. Od roku 2001 EFL stanowi część globalnej grupy finansowej  Crédit Agricole.

Aktualnie EFL to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej konkurencyjnych firm sektora leasingowego w Polsce. Oferta firmy skupia się przede wszystkim na takich rozwiązaniach jak leasing, pożyczki, faktoring a także różnego rodzaju produkty dodatkowe. Jedną z ważniejszych części oferty firmy jest leasing samochodów osobowych oraz dostawczych, a także maszyn, urządzeń i sprzętu IT. Firma kooperuje na szeroką skalę z producentami i dostawcami sprzętu, a także oprogramowania komputerowego.

Europejski Fundusz Leasingowy – statystyki

Łącznie EFL posiada 77 placówek oraz 2500 placówek partnerskich. Liczba klientów korzystających z usług firmy wynosi 245 tysięcy, wliczając w to zarówno firmy i korporacje, jak i klientów indywidualnych. 

EFL a Klienci

Do grona regularnych klientów firmy EFL zaliczają się zarówno przedstawiciele sektora MŚP, jak i różnorodni klienci korporacyjni i instytucjonalni. Od wielu lat EFL jest ważnym członkiem Związku Polskiego Leasingu (ZPL), forum ekonomicznego Lewiatan a także Fundacji Centrum PPP. Firma współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi oraz innego rodzaju podmiotami.

Co oferuje EFL?

Podstawowym elementem oferty EFL są rozwiązania finansowe z zakresu leasingu, pożyczek, wynajmu długoterminowego oraz faktoringu. Firma oferuje między innymi leasing samochodów dostawczych oraz osobowych, leasing i wynajem maszyn i urządzeń, a także sprzętu IT, w również różnych rodzajów oprogramowania. EFL jest właścicielem firmy Carefleet SA, będącej liderem branży w zakresie wynajmu długoterminowego, a także firmy Eurofactor, która specjalizuje się w szeroko rozumianych usługach factoringowych.

EFL w branży

EFL należy do takich branżowych organizacji jak między innymi Związek Polskiego Leasingu, Konfederacja Lewiatan a także Fundacja Centrum PPP. Firma współpracuje również z partnerami grupy CA, w tym między innymi z  Credit Agricole Bank Polska.

EFL wspiera przedsiębiorców

EFL już prawie 15 lat współpracuje z takimi organizacjami jak Europejski Bank Inwestycyjny (EIB), Europejski Bank Odbudowy I Rozwoju (EBRD) czy też Bank Rozwoju Rady Europy (CEB). Dzięki zaawansowanej kooperacji z tak poważnymi partnerami a także ogromnemu kapitałowi EFL jest w stanie zaoferować polskim przedsiębiorcom wiele rozmaitych form wsparcia finansowego, które nieodmiennie cechują się wysoką efektywnością a także atrakcyjnymi warunkami finansowymi.

Zobacz

16 kwietnia 2018

Skoda leasing

Historia marki Firma Skoda to popularne czeskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne produkujące...
29 marca 2017

Leasing krok po kroku

Większość osób, które prowadzą własną działalność i chcą zakupić do niej odpowiednie...
25 kwietnia 2018

Ford leasing

Ford – historia marki Ford Motor Company to amerykański koncern motoryzacyjny, założony...
Co oferujemy naszym czytelnikom?

Kalkulator Leasingu – dzięki niemu poznasz orientacyjny koszt leasingu i wysokość miesięcznej raty

Poradnik leasingowy – porady ułatwiające wybór dobrej oferty i wiarygodnego leasingodawcy

Porównanie leasingów– operacyjny czy finansowy? Wynajem długoterminowy czy leasing?... z nami świat leasingów nie będzie miał już przed Tobą tajemnic

Kiedy możesz nie otrzymać leasingu? – wszystko, co warto wiedzieć o problemach z przyznaniem finansowania