Finansowanie producentów
11 kwietnia 2018

Opel leasing

Opel – historia marki

Opel Automobile GmbH to niemieckie przedsiębiorstwo produkujące samochody osobowe i dostawcze, którego historia rozpoczęła się 21 stycznia 1862 roku. Obecnie właścicielem marki jest francuski koncern Groupe PSA.

Początki działania firmy wiążą się ze skonstruowaniem przez Adama Opla pierwszej maszyny do szycia. Kolejno, w roku 1884 rozpoczął on prace nad konstrukcją roweru, który zaczęto produkować 2 lata później (1886). Adam Opel zmarł w roku 1895 i wówczas przedsiębiorstwo przejęła żona wraz z pięcioma synami, którzy przekierowali działalność firmy na przemysł samochodowy. W efekcie, w roku 1899 podpisano umowę z producentem podwozi (Friedrichem Lutzmannem) i w tym samym roku rozpoczęła się produkcja pierwszego samochodu osobowego marki Opel o nazwie System Lutzmann. Pojazd ten napędzany był silnikiem spalinowym o mocy 4 KM i osiągał maksymalną prędkość do 20 km/h. Z taśmy Opla zjechało tylko 11 egzemplarzy tego samochodu.

W 1901 roku marka Opel podpisała rozpoczęła współpracę z francuskim konstruktorem Alexandrem Darracq, która zaowocowała stworzeniem modelu 9PS. W roku 1902 na targach motoryzacyjnych w Hamburgu premierę miał model 10/12PS, a rok później z taśmy zjeżdża samochód napędzany spalinowym, czterocylindrowym silnikiem. Również wtedy Opel rozpoczyna produkcję motocykli - pierwszy z nich posiadał silnik o mocy 2 KM. W 1909 roku ma miejsce premiera modelu 4/8PS („Doktorwagen”), napędzanego czterocylindrowym silnikiem spalinowym o pojemności 1128 cm³ i mocy 8 KM.

W 1912 roku powstaje zakład Opla koncentrujący się na produkcji pojazdów, jednak wybuch I wojny światowej powoduje wzrost produkcji samochodów ciężarowych, przy mniejszym udziale osobowych. Po wojnie przedsiębiorstwo koncentruje swoje działania na motocyklach, a także wznawia produkcję rowerów.

Oblicz wysokość raty za Twój samochód Opla

Kalkulator Poproś o oferty od firm leasingowych

Opel leasing – oferta

Opel Leasing skupia swoją działalność na finansowaniu pojazdów marki Opel. W odpowiedzi na potrzeby Klientów Opel wydłużył czas trwania umowy leasingowej do 84 miesięcy, dzięki czemu oferowana rata leasingowa może być znacznie niższa. Marka stara się uatrakcyjniać swoją ofertę, np. poprzez wykorzystanie tzw. „tarczy podatkowej”, co daje możliwość wliczenia rat leasingowych w koszty uzyskania przychodu. Opel oferuje także w ramach leasingu opłatę wstępną do 45%, umożliwiającą jednorazowe wliczenie opłat leasingowych do kosztów prowadzonej działalności.

Kalkulator raty miesięcznej Opla

Korzyści leasingu Opla

Klienci Opla otrzymują w ramach oferty leasingowej m.in.: opłatę wstępną na poziomie od 1% do 45%, atrakcyjne oferty dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność (tzw. leasing na start), harmonogram rat leasingowych skrojony na miarę indywidualnych potrzeb, wybór pojazdów nowych i używanych, możliwość doboru rat (równe, degresywne bądź sezonowe), a także gwarancję dopełnienia wszelkich formalności w 24 godziny. Po przejściu ścieżki formalności leasingobiorca otrzymuje zarejestrowany i ubezpieczony pojazd.​

opel insignia

Zobacz

16 maja 2018

Audi Perfect Lease

Audi Perfect Lease to innowacyjny program finansowania samochodów Audi przeznaczony dla...
14 maja 2018

Volkswagen leasing

Volkswagen – historia marki Volkswagen to marka samochodów, które od 1937 roku...
9 maja 2018

Millenium leasing

​Millenium leasing to jedna z pierwszych i zarazem najdłużej istniejących na polskim rynku...
Poradnik leasingowy
Co oferujemy naszym czytelnikom?

Kalkulator Leasingu – dzięki niemu poznasz orientacyjny koszt leasingu i wysokość miesięcznej raty

Poradnik leasingowy – porady ułatwiające wybór dobrej oferty i wiarygodnego leasingodawcy

Porównanie leasingów– operacyjny czy finansowy? Wynajem długoterminowy czy leasing?... z nami świat leasingów nie będzie miał już przed Tobą tajemnic

Kiedy możesz nie otrzymać leasingu? – wszystko, co warto wiedzieć o problemach z przyznaniem finansowania