Finansowanie producentów
11 grudnia 2017

Leasing samochodów BMW

BMW (Bayerische Motoren Werke) to znany niemiecki koncern motoryzacyjny, działający od 1916 roku i produkujący samochody osobowe, motocykle, silniki i skutery. BMW cieszy się nieprzerwanie popularnością i zaufaniem wśród kierowców od lat, nic więc dziwnego, że wielu z nich podejmując decyzję o leasingu samochodu wybiera właśnie tę markę.

 

Oblicz wysokość raty za Twój samochód BMW

Kalkulator Poproś o oferty od firm leasingowych

 

Jako założycieli marki BMW wymienia się Gustava Otto i Karla Rappa, którzy swoją przygodę z branżą motoryzacyjną rozpoczęli na początku XX. wieku – wówczas niezależnie od siebie działali w branży lotniczej. Niemały wpływ na rozwój koncernu i liczne sukcesy BMW zawdzięcza wymienionym niżej:

  • Franc Josef Popp – pierwszy dyrektor naczelny,
  • Max Frizz – główny konstruktor i dyrektor techniczny,
  • Camillo Castiglioni – akcjonariusz i właściciel przedsiębiorstwa.

Warto dodać, że logo koncernu, które w niezmienionej formie przetrwało do dziś, symbolizuje krąg śmigła w charakterystycznych barwach Bawarii, nawiązując tym samym do lotniczych korzeni marki BMW.

Jaki samochody wybierają klienci?

Leasingobiorcy najczęściej wybierają takie modele BMW jak: BMW 3, BMW 4, BMW 5, BMW X3, BMW X5 oraz BMW X6. Leasingodawcy oferują leasing BMW zarówno na modele nowe, jak i używane, można leasingować pojazdy krajowe, jak również sprowadzone zza granicy.

bmw serii 3 e92 bmw 335d diesel

Bez względu na wybrany model, zawsze można liczyć na atrakcyjne warunki oferty, indywidualnie dobrane do potrzeb, a ponadto na doradztwo ekspertów podczas poszczególnych etapów zawierania umowy leasingowej. Najczęściej wybieraną przez Klientów formą finansowania modeli BMW jest leasing operacyjny lub pożyczka leasingowa.

Możliwości oferty leasingowej na BMW sprawiają, że leasingobiorcy mają realny wpływ na wysokość comiesięcznej raty, dzięki czemu mogą cieszyć się wybranym modelem BMW bez konieczności poniesienia jednorazowego, sporego wydatku.

Oferta leasingowa BMW

Leasingobiorcy prześcigają się w niezwykle atrakcyjnych ofertach leasingu BMW, najczęściej spotykane warunki to m.in.: umowa skrojona na miarę własnych potrzeb, wkład własny od 0%, możliwość wyboru waluty umowy, leasing bankowy przez okres nawet do 7 lat, uproszczona procedura na oświadczenie, możliwość podwyższenia wartości wykupu, pełna obsługa w salonie i natychmiastowy odbiór samochodu (formalności rejestracyjne jedynie po stronie finansującego i dealera). Przedsiębiorcy mają dodatkowe korzyści – przy odprowadzaniu podatku mogą odliczyć część stawki VAT, natomiast pozostałe opłaty (wpłata wstępna i comiesięczna rata) mogą być liczone jako koszt uzyskania przychodu.

 

Kalkulator raty miesięcznej BMW

 

Warto również odpowiednio wcześniej skorzystać z kalkulatora finansowego, aby oszacować parametry i warunki leasingowania modeli BMW.

Modele poleasingowe BMW

Można zaobserwować bardzo duże zainteresowanie samochodami poleasingowymi BMW na rynku. Marki te oferują najczęściej komisy lub firmy, które wykupiły pojazd z leasingu. Zanim jednak zdecydujemy się na poleasingowy model BMW, warto sprawdzić ofertę – szczególne znaczenie ma to, czy interesujący nas model jest nadal serwisowany przez ASO. Ponadto, bezwzględnie trzeba sprawdzić stan techniczny poleasingowego pojazdu, a także poznać ocenę rzeczoznawcy.

Jak to wygląda?

Podobnie jak w przypadku leasingu pojazdów innych marek, tak również w przypadku BMW można przedstawić wstępny proces starania się o leasing samochodu w kilku krokach: wybierasz konkretny model BMW -> określasz najdogodniejszy dla siebie czas trwania umowy -> szacujesz wysokość wpłaty początkowej. Na dalszym etapie każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, a szczegóły oferty ustalane są już pomiędzy Leasingodawcą a Klientem.

Zobacz

21 czerwca 2018

Lexus leasing

Historia marki Lexus to marka wywodząca się z japońskiego koncernu Toyota i od 1989 roku...
20 czerwca 2018

Mazda leasing

O marce Mazda Motor Corporation jest uznanym japońskim producentem aut osobowych. Siedziba...
19 czerwca 2018

Alfa Romeo leasing

Historia marki Alfa Romeo jest jednym z najsłynniejszych włoskich producentów luksusowych aut...
Poradnik leasingowy
Co oferujemy naszym czytelnikom?

Kalkulator Leasingu – dzięki niemu poznasz orientacyjny koszt leasingu i wysokość miesięcznej raty

Poradnik leasingowy – porady ułatwiające wybór dobrej oferty i wiarygodnego leasingodawcy

Porównanie leasingów– operacyjny czy finansowy? Wynajem długoterminowy czy leasing?... z nami świat leasingów nie będzie miał już przed Tobą tajemnic

Kiedy możesz nie otrzymać leasingu? – wszystko, co warto wiedzieć o problemach z przyznaniem finansowania